Jakub Zowsik | blog

71 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Warszawa (2015)

01.08.2015

Kończę edytować zdjęcia, popijając Ballantines-a z colą, słuchając College / Electric Youth – A Real Hero – LIVE z fenomenalnie uśmiechniętą wokalistką Bronwyn Griffin (www), i tak sobie myślę, że jaki ja jestem dumny z tego, że jestem Polakiem. Będąc wśród tłumu ludzi, tu na rondzie Dmowskiego, gdzie jak co roku – motocykliści tłumnie przyjechali na ten szczególny moment. Wszystkich nas było więcej niż w 2014 roku, byliśmy wcześniej, byliśmy, mam wrażenie bardziej świadomi… Świec dymnych też było więcej niż rok temu – wydobywający się z nich popiół zrosił moją czuprynę tak bardzo, że nie miałem we włosach tyle popiołu nigdy w życiu, nawet gdybym zsumował wszystkie momenty gdy ksiądz w środę popielcową czynił swoją powinność od mojego urodzenia. I nie widziałem przez moment na odległość większą niż 1m, no może 2. Czy ktoś wie czy jest hormon odpowiadający za dumę, tak jak oksytocyna za szczęście ? Tam taki rozdawali :) Vitkac dał radę. T-mobile dali dupy – mogli na najlepszym miejscu w Warszawie na reklamę – na ten czas, przygotować coś ekstra. A zostawili chujową reklamę. Pozostając dumnym, zapraszam do obejrzenia 60 fotografii z dziś, z Warszawy, z 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Towarzyszył mi 6D oraz 24 1.4, 35 1.4 i 85 1.4. I bardzo dobre samopoczucie.

Powstanie Warszawskie 70 rocznica. Warszawa godzina W reportaż

zobacz więcej zdjęć

| Komentarze (3) Zobacz i skomentuj

| Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Karol. Reportaż z chrzcin. Warszawa.

| Kategorie: Chrzest , Dzieci
20.07.2015

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z uroczystości chrzcin Karolka ;) Ceremonia miała miejsce w Kościele Matki Bożej Królowej Pokoju (Warszawa, ul. Dzierżoniowska 7). Przed ceremonią krótkie przygotowania a po uroczystości, uroczysty obiad na którym dużo smakowitości oraz dobrego humoru :) Liczba zdjęć: 58

Zdjecia z uroczystości chrztu w Warszawie, chrzciny Karolka :)

zobacz więcej zdjęć

| Nie komentowane Zobacz i skomentuj

| Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Ślub Oli i Michała oraz chrzciny Zosi w pięknych fotoksiążkach :)

17.07.2015

Głowna fotoksiążki ze zdjęciami ze ślubu Oli i Michała oraz chrzcin Zosi, posiada wymiary 30x30cm, dwie mniejsze – 20x20cm. Okładka albumu jest wykonana z ekoskóry w kolorze wiśniowo/brązowym i posiada duże okno (20x20cm) wykonane z akrylu. W mniejszych albumach akrylowe okno ma wymiary 10x10cm. Projekt  zawiera 31 rozkładówek (w których umieściłem 116 fotografii) naświetlonych na papierze fotograficznym Kodak Endura PREMIER o strukturze jedwab. Każda rozkładówka posiada zaokrąglone rogi a całkowita jej grubość to ok. 1mm. Cały materiał fotograficzny nagrałem na 4 płytach DVD z błyszczącym nadrukiem oraz etui na płyty dvd wykonane na papierze Kodak Endura PREMIER Jedwab. Do albumu zostało wykonane eleganckie pudełko z ekoskóry w tym samym kolorze co album i jest ona przygotowana indywidualnie, pod wymiar fotoksiążki. Liczba zdjęć: 40 Zapraszam do obejrzenia :)

Piękne fotoksiążki ze ślubu Oli i Michała połączonego z chrzcinami ich córki Zosi :) 31 rozkładówek pełnych wrażeń :)

zobacz więcej zdjęć

| Nie komentowane Zobacz i skomentuj

| Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ola & Michał & Zosia ;-) Ślub i chrzciny razem. Sesja plenerowa w Mediolanie.

14.06.2015

Wesele Oli i Michała to pierwszy ślub połączony z chrzcinami, jaki miałem przyjemność fotografować. Przyjemność tym większa, że znam Olę od lat ;-) Ale tym też większy stres i mobilizacja, aby moje „100% z siebie „, które daję w każdym reportażu, w zdjęciach ze ślubu Oli i Michała i chrzcinach Zosi, na 100% było 100% ;-)

Uroczystość zaślubin połączona z chrzcinami córki Oli i Michała – Zosi, odbyła się w Szymanowie w Kaplicy przy Klasztorze Sióstr Niepokalanek Sanktuarium N.M.P. Jazłowickiej. Po ceremonii, wszyscy goście wspaniale się bawili w Domu Bankietowym Arkadia (Sochaczew, ul. Trojanowska 94). Lokal godny polecenia tym bardziej, że posiada bardzo sprawnie działający agregat prądotwórczy, który jak się okazało przydał się bardzo szybko i dzięki niemu, goście bawili się bez przerwy :) Do rana.

Zdjęcia plenerowe wykonaliśmy w Mediolanie. Byliśmy w Zamku Sforzów (Castello Sforzesco) a następnie Łuk Tryumfalny Arco della Pace przy placu Sempione. Poruszaliśmy się metrem i tu też kilka ciekawych zdjęć zrobiliśmy. W Mediolanie obowiązkowo trzeba zobaczyć Katedrę Duomo (Duomo di Milano) i my też byliśmy. I na  najbardziej zatłoczonym placu na świecie (Piazza del Duomo) też ;-) Obok Katedry (raptem 200m) znajduje się słynna Galeria Vittorio Emmanuelle II w której swoje sklepy posiadają najsłynniejsze domy mody na świecie. Zdjęcia plenerowe w Mediolanie zakończyliśmy w zjawiskowym Dworcu Milano Centrale (Stazione di Milano Centrale). Nie było łatwo je wykonać, gdyż na terenie dworca jest zakaz fotografowania a stojący wszędzie policjanci, wykazywali się nadmierną aktywnością w informowaniu nas o zakazie … Liczba plików/zdjęć: 146/166.

Zdjęcia ze ślubu Oli i Michała, połączone z chrzcinami ich córki.  A zdjęcia plenerowe wykonaliśmy w Mediolanie.

zobacz więcej zdjęć

| Nie komentowane Zobacz i skomentuj

| Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Julia. I komunia, plener. Venecia Palace.

| Kategorie: Dzieci , I Komunia
10.06.2015

Serdecznie zapraszam do obejrzenia zdjęć plenerowych Julii, które wykonaliśmy z okazji Jej Pierwszej Komunii. Portretowe zdjęcia to jedno, grupowe z rodziną to drugie, ale grupowe rozbrajająco uśmiechnięte i szalone to trzecie :) Miałem też przyjemność zobaczyć jak bardzo urosła siostra Julii – Natalia oraz jak szybko dorastają ich przyjaciółki: Maja i Wiktorii, którym wykonywałem zdjęcia jakiś czas temu, Mai – na chrzcie, jej siostrze Wiktorii podczas I komunii.  Liczba zdjęć: 46

Plener-Komunia-Venecia-Palace-Julia

Plener Komunijny Julii, zdjęcia portretowe i grupowe wykonaliśmy w Venecia Palace

zobacz więcej zdjęć

| Nie komentowane Zobacz i skomentuj

| Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Elena. Reportaż z chrztu, Warszawa.

| Kategorie: Chrzest , Dzieci
26.05.2015

Chrzest święty, jako sakrament nawrócenia i oczyszczenia z grzechu pierworodnego, jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego. Uroczystość przebiega podobnie w wielu kościołach. Jednak w zależności od regionu czy kraju, z chrztem związane są różne elementy tradycji. Tak też było na chrzcinach Eleny, które miałem przyjemność sfotografować pod koniec 2014 roku.

Elena została ubrana przez rodziców w śliczną suknię. Niezwykłe jest to, że w tej samej sukni został ochrzczony Tata Eleny. Jeszcze bardziej niesamowite, że została ona uszyta z sukni ślubnej prababci Eleny! Od tego momentu, wszystkie dzieci w rodzinie chrzczone są w tej sukni. Jedyne, co się zmienia, to kolor wstążki – odpowiednio do płci. Chłopcy mieli niebieską, a dziewczynki różową wstążkę. Piękna tradycja! Równie pięknym tłem dla niej było miejsce, w którym rodzina przygotowywała Elenę do chrztu. Ogromny apartament w Hotelu Westin Warsaw (SPG) (Al. Jana Pawła II 21, Warszawa; www) dał oprócz swobody w fotografowaniu w przestrzennym, eleganckim i nowoczesnym wnętrzu, również niezwykły widok na Warszawę, z ostatniego, 20 pietra hotelu. Mam wrażenie, że lekko zaspaną na ten moment Warszawę ;-)

Kościołem, w którym została ochrzczona Elena, był XVIII wieczny Kościół Wizytek w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 34, Warszawa). W Hiszpanii, skąd pochodzi Tata Eleny, podczas chrztu głowę dziecka polewa się wodą święconą z pięknej prawdziwej muszli. Muszla (kształt dłoni)  to symbol pielgrzymów Santiago de Compostela (Droga św Jakuba). W kulminacyjnym momencie ceremonii była ona pod główką Eleny. Tę muszlę, z wygrawerowanym imieniem, Elena dostała jako pamiątkę.  Jedną z kilku.

Po chrzcie, cała rodzina spotkała się w Restauracji Pod Gigantami (Al. Ujazdowskie 24; Warszawa; www). Był czas na rozmowy, a także wręczenie Elenie kolejnych niezwykłych pamiątek. Jedną z nich był medal z Jej imieniem i wygrawerowanymi na rewersie inicjałami – ELZ, wykonany w szczególnym miejscu w Barcelonie, gdzie od wieków wytwarza się takie medale. Kolejnym podarunkiem była srebrna łyżeczka, posiadająca wygrawerowaną datę i godzinę narodzin Eleny. Natomiast złota bransoletka, którą otrzymała Elena, została wykonana z przerobionego, rodzinnego pamiątkowego złota z rodziny Mamy Eleny, a wiec również niezmiernie cenny i wyjątkowy prezent ;) Serdecznie zapraszam do obejrzenia reportażu. Liczba zdjęć: 70

Reportaż z chrzcin Eleny, przygotowania w hotelu Westin, uroczystość w Kościele Wizytek a przyjęcie w restauracji Pod Gigantami. Było pięknie ;)

zobacz więcej zdjęć

| Komentarze (2) Zobacz i skomentuj

| Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

#7 Leisure Time In… Mediolan

21.05.2015

Zdjęcia. Bardzo leniwie. I bardzo krótko ;) Mediolan. Liczba zdjęć: 50. Zapraszam.

Mediolan Milan Milano photos zdjęcia z reportażu moda

zobacz więcej zdjęć

| Nie komentowane Zobacz i skomentuj

| Tagi: , , , , , ,

Mai & Wojtek | Warszawa, reportaż ze ślubu.

06.05.2015

Zapraszam do obejrzenia reportażu ze ślubu Mai i Wojtka. Było bardzo rodzinnie. Zdjęcia zaczęliśmy w domu rodziców Wojtka. W przygotowaniach do ślubu pomagali rodzice oraz brat, który pełnił zaszczytną funkcję świadka. Mai pomagała świadkowa oraz siostry Wojtka ;-) Obie rodziny spotkały się w domu rodziców Mai, którzy ugościli wszystkich tradycyjną wietnamską herbatą. Ceremonia zaślubin to już przepiękny Kościół OO. Dominikanów (ul. Dominikańska 2, 02-741 Warszawa) a ślubu udzielał wspaniały kaznodzieja – Krzysztof Pałys. Przyjęcie, które odbyło się w urokliwym Dworze Radzin (ul. Otwocka 18, Celestynów) rozpoczęliśmy polonezem a całą zabawę świetnie poprowadzili Wodzirejowie (i jednocześnie tancerze) Anna i Jan Jaroszyńscy. Liczba zdjęć: 130.  Zapraszam :)

Mai i Wojtek zdjęcia ślubne w Warszawie

zobacz więcej zdjęć

| 1 komentarz Zobacz i skomentuj

| Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Matylda. Fotoksiążka z chrzcin. Ząbki.

02.05.2015

Zdjęcia z uroczystości chrztu Matyldy przygotowałem w wyjątkowej fotoksiążce, jej parametry to: wymiary 25x25cm, okładka to fantastyczna, biała matowa ekoskóra, którą doskonale czuć w dłoni (coś jak satyna). Pierwszy raz przygotowałem album, który posiada rozkładówki plastikowe w kolorze czarnym, wygląda to rewelacyjnie. Każda rozkładówka ma grubość ok. 1 mm i jest naświetlona na papierze Fuji Professjonal DPII o strukturze jedwab. Na 14-tu rozkładówkach umieściłem 44 fotografii z reportażu z chrzcin. Zdjęcia zostały zapisane na płycie DVD z nadrukiem a etui posiada indywidualnie zaprojektowaną okładkę. Przy okazji przygotowywania fotoksiążki z chrztu Matyldy, przygotowałem również fotoksiążkę z chrztu Mai (starszej siostrze Matyldy), który wykonałem kilka lat wcześniej  ;-) Liczba zdjęć: 44. Zapraszam.

Fantastyczna fotoksiążka która posiada okładkę ze spejalnej matowej ekoskóry, plastikowe czarne przekładki wyglądają tu zjawiskowo. A całość - rewelacyjnie!!!!

zobacz więcej zdjęć

| Nie komentowane Zobacz i skomentuj

| Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Matylda. Chrzest, Ząbki k. Warszawy.

| Kategorie: Chrzest , Dzieci
22.04.2015

Z Patrycją i Pawłem pierwszy raz spotkałem się w 2010 roku, podczas chrztu ich córki Mai. Teraz, gdy Maja ma siostrę – Matyldę, spotkaliśmy się ponownie. Reportaż z chrzcin wykonałem w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia w Kościele w Parafii Zesłania Ducha Świętego (ul. Powstańców 30, Ząbki). Stuff: 6D + 5D Mark II + 24 1.4 + 50 1.4  + 85 1.4. Liczba zdjęć: 55. Serdecznie zapraszam do obejrzenia zdjęć.

chrzest Matyldy zdjęcia wykonane w kościele w Ząbkach k. Warszawy

zobacz więcej zdjęć

| Nie komentowane Zobacz i skomentuj

| Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Norwegia | Stavanger. Rosa & Eduardo i Rafaela ;-)

27.03.2015

Na wszystkie moje reportaże zawsze przyjeżdżam z dobrym humorem i świetną pogodą. Ale tym razem przesadziłem ;) Niesamowity lipiec 2014, Norwegia, Stavanger.  Piękna pogoda, fantastycznie miejsca, nie wspominając o okolicznościach przyrody. Urocze i niesamowite osoby, tona uśmiechu. Żyć nie umierać. Miałem przyjemność towarzyszyć Rosie i Eduardowi, ich fenomenalnej córce Rafaelii i całej rodzinie i znajomym, w tym niezwykłym dla nich momencie życia. Serdecznie zapraszam do obejrzenia reportażu. Stuff: 6D + 5D Mark II + 24 1.4 + 35 1.4 (większość zdjęć)  + 85 1.4. Liczba zdjęć: 130.  Zapraszam :)

Norway Stavanger wedding pjtogoraphers

zobacz więcej zdjęć

| Komentarze (5) Zobacz i skomentuj

| Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Maja. Fotoksiążka ze zdjęciami z chrzcin. Błonie.

10.03.2015

Zapraszam do obejrzenia zdjęć fotoksiążki jaką przygotowałem z reportażu z chrzcin Mai. Fotoksiążka 30x30cm posiada okładkę z ekoskóry w kolorze perłowym. Na 17 kartach (rozkładówkach) czyli  34 stronach umieściłem 50 fotografii. Każda rozkładówka posiada grubość ok. 1 mm i jest naświetlona na papierze Kodak Endura PREMIER o strukturze (bardzo dobrze widoczna na załączonych zdjęciach) papieru jedwab. Cały materiał fotograficzny nagrałem na 2 płytach DVD z błyszczącym nadrukiem oraz etui na płyty dvd wykonane na papierze Kodak Endura PREMIER Jedwab. Liczba zdjęć: 35.

fotoksiążka fotoalbum ze zdjęciami z chrzestu Mai

zobacz więcej zdjęć

| Nie komentowane Zobacz i skomentuj

| Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Maja, reportaż z chrzcin. Błonie.

| Kategorie: Chrzest , Dzieci
23.02.2015

W imieniu swoim oraz bohaterki reportażu – Mai, zapraszam do obejrzenia pełnego emocji i kolorów reportażu z chrzcin. Ceremonia chrztu odbyła się w Kościele w Parafii św. Trójcy w Błoniu. Po uroczystości cała rodzina spotkała się na obiedzie na którym na Maję czekał prześliczny tort.  Stuff: 6D + 5D Mark II + 24 1.4 + 35 1.4 (większość zdjęć)  + 85 1.4. Liczba zdjęć: 65.  Zapraszam :)

Maja chrzest Błonie reportaż z uroczystości

zobacz więcej zdjęć

| Nie komentowane Zobacz i skomentuj

| Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Agata i Andrzej | Fotoksiążka ślubna. 30×30, okno akrylowe.

22.02.2015

Fotoksiążka ze zdjęciami ze ślubu Agaty i Andrzeja posiada wymiary 30x30cm. Okładka jest wykonana z ekoskóry w kolorze wiśniowo/brązowym oraz zawiera duże okno wykonane z akrylu. Projekt zawiera 21 rozkładówek (70 fotografii) naświetlonych na papierze fotograficznym Kodak Endura PREMIER o strukturze jedwab. Każda rozkładówka posiada zaokrąglone rogi a całkowita jej grubość to ok. 1mm. Cały materiał fotograficzny nagrałem na 4 płytach DVD z błyszczącym nadrukiem oraz etui na płyty dvd wykonane na papierze Kodak Endura PREMIER Jedwab. Album posiada okładkę z ekoskóry w tym samym kolorze co album i jest ona przygotowana indywidualnie, pod wymiar fotoksiążki. Warszawa. Liczba zdjęć: 32

fotoksiążka ślubna z ekoskóry z oknem akrylowym Warszawa IMG_0704

zobacz więcej zdjęć

| Nie komentowane Zobacz i skomentuj

| Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Agata i Andrzej. Fotografia ślubna Warszawa

16.02.2015

Serdecznie zapraszam do obejrzenia pełnego uśmiechu reportażu ze ślubu Agaty i Andrzeja. Zaczęliśmy od przygotowań, przysięgę Agata i Andrzej złożyli sobie w kościele św. Anny w Wilanowie (Warszawa) a na przyjęcie odbyło się w Błoniach. Tu też zrobiliśmy kilka zdjęć plenerowych :) Stuff: FF + FF + 24 1.4 II L + 35 1.4 + + 85 1.4 oraz 15 2.8. Liczba zdjęć: 110. Zapraszam!

Fotografia ślubna Warszawa zdjęcia Agata Andrzej IMG_1849W

zobacz więcej zdjęć

| Komentarze (4) Zobacz i skomentuj

| Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie » OK, zamykam